Her ne kadar hiçbir silahlı terör örgütüne üye olmasalar da, yan yana gelmesi imkânsız görünen birden çok ‘terör’ örgütüne destek vermek, yardım etmekle suçlanıyorlar. 

Her ne kadar en yaşlısı 54 yıldır, en genci 25 yıldır Cumhuriyet çalışanı olsa da, gazeteyi ‘dışarıdan’ gelip ele geçirmekle, gazetenin yayın çizgisini değiştirmekle suçlanıyorlar.

Her ne kadar Bylock adlı kripto olduğu söylenen uygulamayı kullanmasalar da, bu uygulamayı kullananlarla görüşmekle suçlanıyorlar. 

Her ne kadar imkânsız görünse de, Cumhuriyet gazetesi basın emekçileri ve avukatları bu ve benzeri suçlamalarla aylardır cezaevinde tutuklu bulunuyorlar.

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu olarak biliyoruz ki yargının bağımsızlığına gölge düşüren, özgür basının sesini kısmaya çalışan, KHK’larla  binlerce kişiyi mağdur eden OHAL, benzeri her tarihsel dönem gibi geçicidir ve haksızlık, hukuksuzluk karşısında adalet diyenler kazanacaktır!..

Cumhuriyet gazetesinin tutuklu emekçileri bir an evvel serbest bırakılmalı ve ifade özgürlüğü üzerindeki her türlü baskıya son verilmelidir. 

HAK, HUKUK, ADALET.. HEMEN.. HEPİMİZE…

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu