Kayıt olmak için tıklayın

Yaşam alanlarımızın ve doğal hayatın sürdürülebilirliğine yönelik tehditler hızla artarken karar alıcılar sorunu algılamaktan ve gerekli önlemleri almaktan çok uzaktalar. İklim krizi, artık küresel düzeyde yıkımlara yol açabilecek değişimlerin sınırında.  Tüm bunlara sebep olan dünya ekonomik sistemi ise başka bir krizin içinde. Ülkemizde de doğal hayata yönelik saldırılar giderek artıyor. 

“Türkiye’de İklim/Çevre Mücadelesini ve Politikalarını Anlamak” adıyla düzenleyeceğimiz söyleşide, iklim krizine özellikle ülkemizdeki durum üzerinden bir bakış atacağız.

Ekoloji Birliği Basın ve İletişim Komisyonu üyesi, gazeteci-yazar Özer Akdemir ve ekoloji mücadelesine yönelik akademik çalışmalarıyla tanınan Aykut Çoban söyleşiye konuk olacak.  

“Artizan/Okumalar olarak dünyanın nereye doğru gittiğini, yaşanan büyük krizleri, insanlığın en temel haklarına yönelik saldırıları, kısacası içinde bulunduğumuz çağın temel sorunlarını daha iyi kavramaya dönük bir kitap okuma çalışması yürütüyoruz. Naomi Klein’in İşte Bu Her Şeyi Değiştirir” adlı kitabı üzerinden yapılan okumalara ilişkin notlarımıza http://www.art-izan.org/toplum-siyaset/artizan-okumalar/ bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.”

Söyleşi 18 Kasım 2020 tarihinde saat 20.00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. 

Katılmak isteyenlerin bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir.

  • Uygulama açıldıktan sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 851 5457 4082 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.
  • Kayıt yaptırdıktan sonra, e-posta adresinize ulaşacak davet linkine toplantı saatinde tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasına bilgisayarınız veya telefonunuzdan bağlanarak katılmanız gerekmektedir.
  • Çevrimiçi söyleşinin kaydı alınacak ve sonrasında Artizan’a ait Youtube sayfası üzerinden yayınlanacaktır
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı artizanc@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.