Bir grup kültür sanat insanı 320 gündür tutuklu olan Osman Kavala’ya destek için Silivri Cezaevi önünde bir araya geldi. İlettikleri basın bültenine sitemizde yer veriyoruz. Osman Kavala’ya ve düşünceleri nedeniyle cezaevinde bulunan herkese özgürlük dileğiyle…

 

Osman Kavala ve Türkiye’deki tüm cezaevlerinde düşünceleri nedeniyle haksız yere özgürlüklerinden mahrum bırakılan tutuklular için destek ziyaretleri devam ediyor.

16 Eylül Pazar günü, 320 gündür cezaevinde olan Kavala için kültür – sanat insanları Silivri Cezaevi önünde bir kez daha bir araya geldiler.

18 Ekim 2017’de gözaltına alınan ve 1 Kasım 2017’den bu yana cezaevinde tutuklu bulunan hak savunucusu ve iş insanı Osman Kavala hakkında hâlâ bir iddianame hazırlanmış değil.

Daha önce Depo ve Açık Radyo avlusunda 300. gün nedeni ile “Özlüyoruz” diyerek bir araya gelen kültür – sanat insanları, Kavala’nın tutukluluğunun 100. gününde ve “Vardiya” etkinliğinde olduğu gibi onun haksız tutukluluğunun sona ermesi ve bir an önce aralarına dönmesi isteğini yinelediler.

#buradayız

#OsmanKavalayaÖzgürlük

#özgürbasın 

#320gün

#yeter